Ευχαριστίες

Στην προσπάθειά μας για την κατά το δυνατόν καλύτερη προσέγγιση του θέματος, την υλοποίηση των δραστηριοτήτων και την διοργάνωση των εκδρομών, είχαμε την πολύτιμη βοήθεια πολλών επιστημόνων και φορέων, τους οποίους και ευχαριστούμε.

·                    Την Δήμαρχο Τριανδρίας Κ. Ξένια Δρίτσα

·                    Τον Αντιδήμαρχο καθαριότητας Κ. Δημήτριο Τάτση

·                    Τους εργάτες καθαριότητας του Δήμου Τριανδρίας

·                    Την υπεύθυνη Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Ανατολικής Θεσσαλονίκης κ.. Πόπη Παπαδοπούλου

·                    Το Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Σουφλίου

·                    Το Κέντρο Ενημέρωσης της Κερκίνης και ειδικά τον υπεύθυνο του κέντρου Κο Παναγιώτη

·                    Το Ενυδρείο της Βυρώνιας

·                    Την Δημοτική Επιχείρηση των Λουτρών Σιδηροκάστρου

·                    Την Δημοτική Επιχείρηση των Λουτρών Λαγκαδά

·                    Την εφημερίδα «Μακεδονία» και

·                    Την τηλεόραση TV100 (που κάλυψαν την δράση μας για τον καθαρισμό του ρέματος)

·                    Τον Συλλ. Γονέων & Κηδ. του 1ου Γ. Τριανδρίας

·                    Τους καθηγητές του σχολείου μας που αν και δεν συμμετείχαν στο πρόγραμμα, όποτε χρειάστηκε πρόθυμα μας βοήθησαν και με κατανόηση αντιμετώπισαν τα προβλήματα που δημιουργήθηκαν από τις απουσίες μας λόγω της συμμετοχής μας στις εκδηλώσεις του προγράμματος

·                    Την καθηγήτρια Κ. Κυρίμη που συνέδραμε την ομάδα της ύδρευσης στην σύνταξη του κειμένου της

·                    Την καθηγήτρια Κ. Αναστασάκη που μας συνόδευσε στην ημερήσια εκδρομή

·                    Την Υποδιευθύντρια του σχολείο μας Κ. Παπαδοπούλου και την Καθηγήτρια Κ. Τσιπουλάνη που μας συνόδευσαν εκτός από την ημερήσια και στην τετραήμερη εκδρομή στο Σουφλί, φροντίζοντάς μας για τόσες μέρες σαν μητέρες μας.

·                    Την Διευθύντρια του σχολείου μας, Κα Γκάζου, της οποίας την συμπαράσταση και υποστήριξη είχαμε καθ’ όλη τη διάρκεια του προγράμματος, σε όλες μας τις εκδηλώσεις.

Γκαζάς Δημήτρης